admin

Author Archive
OXY SISTEM -ТРЕТМАНИ ЗА БЕСПРЕКОРНО ЧИСТА, ЗДРАВА И МЛАДА КОЖА

OXY SISTEM -ТРЕТМАНИ ЗА БЕСПРЕКОРНО ЧИСТА, ЗДРАВА И МЛАДА КОЖА

ОКСИ систем е технолошки најнапреден систем за дермоинфузија на кожата со 98% кислород. Третман за оксигенизација и регенерација на кожата на лицето и телото. КИСЛОРОДОТ- основен елемент за здравје нa кожата. Кислородот е неопходен за здравјето на кожата . Тој е еден вид на гориво за развој на сите клетки во нашиот организам. Колку повеќе […]

Read More
Дермо Анализатор (Dermo- Analyzer)

Дермо Анализатор (Dermo- Analyzer)

Дермо анализатор е еден вид на интелигентно сликање на кожата, со помош на апарат за анализа на кожата. Податоците и извештајот кој ги интегрира со висока дефиниција ги пренесува на професионален софтвер , кој пак дава целосна слика на потенцијалните проблеми на дермалниот и епидермалниот слој на кожата. Со Дермо Анализаторот БС-800, се добива прецизна […]

Read More
ЕЛЕКТРИЧЕН ДЕРМОРОЛЕР

ЕЛЕКТРИЧЕН ДЕРМОРОЛЕР

Современ третман за подмладување. Моментално најбараниот третман за нега на кожа и против стареење. Третманот се изведува со усовршена техника за внесување на активни мезо-коктели, директно во дермалниот слој на кожата.Со самото внесување на коктелот со боцкање се поттикнува синтеза на нов колаген и еластин. Микроигличките кои се наоѓаат на ролерот ја забрзуваат регенерацијата на […]

Read More
НАЈНОВО!!!    ЛИПО ЛАСЕР ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ТЕЛО

НАЈНОВО!!! ЛИПО ЛАСЕР ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ТЕЛО

Липо ласерот е најнов метод на слабеење со систем на ласерска терапија. Составен од специјално дизајнирани мулти-диоди со 76 ласерски ладни црвени зраци, истиот е неинвазивен и безболен третман за слабеење и затегнување на кожа. Како резултат на ласерската енергија која ја емитува, ткивото се затоплува и ја подобрува микро-циркулацијата, а со тоа се намалува […]

Read More
НАЈНОВО!!!   Ново и единствено во АФРОДИТА-С  Акустична радиo шок бранова  терапија за целулит

НАЈНОВО!!! Ново и единствено во АФРОДИТА-С Акустична радиo шок бранова терапија за целулит

Третман кој ги надмина сите досегашни антицелулитни третмани. Најдобар метод за елиминирање на сите типови на целулит. Третманот се изведува на сите регии: нозе, раце, стомак, а истиот се користи и за затегнување на кожа и намалување на стрии. Звучните бранови со висок интезитет можат прецизно да се фокусираат на проблематиката на избраната регија. Апаратот […]

Read More
МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН АПАРАТ LIPO MASSAGE BODY SLIMMER AND COUNTURING

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН АПАРАТ LIPO MASSAGE BODY SLIMMER AND COUNTURING

Мултифункционален апарат, дизајниран според медицински стандарди. Сосема безбеден и безболен. Составен од четири видови на технологија: биполарна RF, инфрацрвени ласерски зраци 940nm, механичка стимулација на ткиво со ролери-endermologija и вакум. Четирите видови на технологија ефикасно го подобрувааат метаболизмот, ги намалуваат масните наслаги, ја затегнуваат кожата на телото и лицето и го отстрануваат целулитот. Со еден […]

Read More
Невестински фризури

Невестински фризури

Сон на секоја невеста е за својата венчавка да изгледа беспрекорно убаво. Невестинската фризура е една од најбитните компоненти за нејзиниот изглед. Изборот на фризурата секогаш треба да биде правото нешто за да  целокупниот изглед биде совршен. Креативноста може да оди до бесконечност. Комбинирајте од класично собрана коса до сјајни и елегантни фризури , па […]

Read More
Свечена фризура

Свечена фризура

Свечената фризура претставува обликување  на косата во еден поинаков и понесекојдневен стил во согласност со свечената пригода за која што е потребна. Секогаш треба да се има во предвид за годините на клиентот,стилот на гардеробата,па дури и накитот и шминката што ќе се одберат за таа вечер. Со малку повеќе креативност и додатоци од стиловите […]

Read More
КОКТЕЛ ФРИЗУРИ

КОКТЕЛ ФРИЗУРИ

Коктел фризурите се наменети за особи во помладите години или за прилики кој што не се толку свечени. Ваквиот тип на фризури секогаш совршено се вклопуваат за секојдневните прилики  и коктел забави и слично. Спонтаноста и лежерноста се главни карактеристики на овој тип фризури. Најчесто се обликува во коњско опавче високо волуменозно или ниско собрано, […]

Read More
Третман  за  коса со ULTRASONIC  ладна  пегла

Третман за коса со ULTRASONIC ладна пегла

Богат, револуционерен и високо хидрирачки третман за коса . Со помош на ULTRASONIC системот овозможува 100% отварање на кутикулите на влакното и внесување на хидратантност и хранливи додатни компоненти на косата. Третман погоден за суви и оштетени коси кој се задржува во косата со плон ефект цели 30 дена.   Препорачливо е да се комбинира […]

Read More