Некатегоризирано

Category Archive
KYARA SKY

KYARA SKY

Најново и единствено!!! Хит во светот, сега и кај нас во ,,Афродита- С’’ Иновативна метода за изработка на нокти со прав-dip powder. DIP техниката е единствена и брза . *ноктите не се оштетуваат *не содржи хемикалии, погоден е и за трудници *не предизвикува алергии *ноктот не се турпија и не се пече во УВ или ЛЕД […]

Read More

Body master

Body master e медицински апарат со повеќе програми кои ги комбинираат струите наизменично да делуваат на различна длабочина на ткивата и на различните несовршеноти на телото . Дава одлична ефикасност и пријатно чувство во било која одбрана програма, овозможува пасивно трошење на енергијата по пат на активирање на мускулите, обликување, затегнување на стомакот, задникот, бутините, […]

Read More

VACUSLIM 48

Нова метода за професионални третмани за слабеење и елиминација на целулит која секогаш може брзо и лесно да се примени, особено во ситуации кога треба да се започне и забрза процесот на слабеење и подобрување на изгледот на кожата на телото. Бенефити: * Видливо намалување на обемот, по првиот третман се губат од 5-10см * […]

Read More
Контур на лице

Контур на лице

Мултифункционален апарат, дизајниран според медицински стандарди. Сосема безбеден и безболен. Составен од четири видови на технологија: биполарна RF, инфрацрвени ласерски зраци 940nm, механичка стимулација на ткиво со ролери-endermologija и вакум. Четирите видови на технологија ефикасно го подобрувааат метаболизмот, ги намалуваат масните наслаги, ја затегнуваат кожата на лицето. Со еден третман од 30 минути на определената […]

Read More
DERMA PEN

DERMA PEN

Дермапенот важи за еден од најефикасните анти-ејџ третмани. Со дермапенот се стимулира производството на колаген и овозможува подобра абсорпција на активните козметички супстанци. Се заснова на фина иглеста пенетрација која пшрецизно може да се контролира, а се достигнуваат одлични и видливи ефекти, воедно се постигнуваат и различни степени на рејувенација на кожата, се зголемува производството […]

Read More
АРОМАТЕРАПИЈА НА ЛИЦЕ

АРОМАТЕРАПИЈА НА ЛИЦЕ

ШТО Е АРОМАТЕПИЈА ? Ароматерапијата е наука за употребата на етеричните масла за подобрување на здравјето и на телесната и душевната виталност. Секое етерично масло содржи различни и бројни сложени биохемиски материи (витамини, природни антибиотици и антисептици,…) што значи дека секое масло делува самостојно и различно. Дури и нивното меѓусебно делување е различно и заради […]

Read More
PHI NEEDLING + PHI ION

PHI NEEDLING + PHI ION

Најново !!! Единсвено во “Афродита С” Омилениот третман на холивудските ѕвезди – достапен единствено во “Афродита С” ! Револуционерен метод во постигнување резултати кои се споредливи со хируршките третмани. Phi Lings * Комбинација од два третмани со различни техники. *Phi Ion –не хирушки третман за подигнување на очните капаци, го крати вишок на кожата на […]

Read More
GREEN PEEL SENSITIVE – третман за смирување на чувствителна кожа

GREEN PEEL SENSITIVE – третман за смирување на чувствителна кожа

Овој третман, нуди смирувачка нега во форма на комплетен анти-стрес програм кој и овозможува на сувата и иритирана кожа зголемување на отпорноста кон надворешните влијанија. Ја стабилизира бариерната функција на кожата и остава смирувачко чувство на кожата. Помага во ублажување на црвенилото/иритацијата и видливите вени на кожата. Може да се користи како инстант СОС помош. […]

Read More
GREEN PEEL REFRESH – освежувачки третман

GREEN PEEL REFRESH – освежувачки третман

Освежувачки, антиејџ третман за лице со потхранувачки ефект кој ги спречува и намалува знаците на стареење на кожата. Со богатата палета на ампули, по избор на стручното лице, се постигнува и ефект на избелување. Погоден е за сите возрасти и типови на кожа. Кожата ја хидрира, регенерира, потхранува и обновува.

Read More