Траен маникир OPI

Траен маникир OPI

ОПИ е американски бренд на професионални лакови за нокти, и е најзастапен бренд во салоните за нега на нокти во светот.
ОПИ лаковите ги користат холивудски звезди од Мадона до Ники Минаж, поради нивната долготрајност и јачина, и подеднакво се квалитетни и на природни и на вештачки нокти.
Содржат состојки кои ја зацврснуваат структурата на ноктите, и секоја четкичка е изработена со посебна ПроЊиде технологија која извонредно го нанесува лакот на ноктот и и дава посебен сјај на бојата.
Користете ОПИ производ доколку:
• Ноктите ви се лупат и кршат
• Сакате да имате поцврсти нокти, со природен изглед
• Ноктите ви се тенки, меки, слаби и оштетени
• Сакате побрз начин за сушење на лакот за нокти
• Имате чувствителни или суви кутикули
• Сакате да ја заштите бојата на лакот и да ви трае подолго
• Сакате да заштедите време за нега на вашите нокти
• Сакате да ја заштитите бојата на лакот од лупење
• Не сакате пожолтени и нокти со дамки
• Сакате квалитетно и ефикасно да го отстраните лакот за нокти
• Сакате долготраен и квалитетен маникир и педикир
• Кожата на рацете ви е сува, испукана и рапава
• Имате старечки дамки на рацете
• Имате суви и испукани пети на стапалата
• Имате тврд и болен калус на стапалата
• Сакате неодолив мирис на кожата на телото