Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Regulating, Uncategorized  /  Green Peel® – Clearing Face Tonic (200ml)

Green Peel® – Clearing Face Tonic (200ml)

2,100.00 ден

Интензивен матирачки тоник за прочистување на кожа и стеснување на пори. Интензивно го отстранува масниот сјај од кожата, помага во спречување на нечистотии и рожници без да предизвика иритација или сушење на кожата. Збогатен со антиинфламаторен ниацинамид што го регулира себумот. Има антиинфламаторно дејство и ги осветлува трагите од мозолчиња (постинфламаторна хиперпигментација).

1 на залиха

Категории: , ,

Опис

Dr. Med. Christine SchrammekClearing Face Tonic (200 ml)

 

Интензивен тоник за нечистa  кожа на било која возраст. Високо ефикасен без да се исуши кожата во исто време  “паметно тонирање” . Супстанциите за нега можат подобро да се апсорбираат и активниte состојки може да дејствуваат поинтензивно.

Тип на кожа

  • Нечиста, мрсна и комбинирана кожа.

Активни супстанци

  • Ниацинамид: антиинфламаторно, рафинирање на порите, осветлување
  • Килибарна киселина (Roquette® Beauté SA 130): антимикробна, кератолитичка, регулација на себум
  • ACB Fruit Mix: пилинг
  • Цинк PCA: антимикробно, регулирање на себум, врзување за влага
  • Алантоин: кератолитик, измазнувач, антииритативен

Состав

  • Aqua (Water), Alcohol Denat., Propylene Glycol, Niacinamide, Succinic Acid, Glyceryl Caprylate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Allantoin, Glycerin, Zinc Pca, Butylene Glycol, Ppg-26-Buteth-26, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Parfum (Fragrance)

Начина на употреба

  • Нанесете од тоникот наутро и навечер со памучна вата на лицето, вратот и деколтето по миењето. Внимавајте на пределот околу очите.