Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Regulating, Uncategorized  /  Green Peel® – Clearing Face Tonic 200ml

Green Peel® – Clearing Face Tonic 200ml

2,100.00 ден

Интензивен матирачки тоник за прочистување на кожа и стеснување на пори. Интензивно го отстранува масниот сјај од кожата, помага во спречување на нечистотии и рожници без да предизвика иритација или сушење на кожата. Збогатен со антиинфламаторен ниацинамид што го регулира себумот. Има антиинфламаторно дејство и ги осветлува трагите од мозолчиња (постинфламаторна хиперпигментација).

7 на залиха

Категории: , ,