Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Regulating  /  Green Peel® – Purifyion Vital Balm 50ML

Green Peel® – Purifyion Vital Balm 50ML

3,600.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Нежниот балзам помага при нечистотии и брчки преку неговиот холистички ефект врз исфлекана и зрела кожа. Порите се рафинирани, тенот изгледа почист и почист, а кожата станува поеластична, тонирана и цврста. Помага да се намали појавата на воспаленија. Го стимулира производството на хијалуронска киселина. Има ефект на матирање, но не ја суши кожата.

Тип на кожа

  • Балансирачки навлажнувач за зрела кожа со несовршености.

Активни супстанци

  • Resveratro
  • Epidermist
  • NormasebTM
  • Microsilver BGTM

Состав

  • Aqua (Water), Butylene Glycol, Decyl Oleate, Glyceryl Stearate Citrate, Oleyl Erucate, Dicaprylyl Ether, Kaolin, Sucrose Stearate, Cetearyl Alcohol, Squalane, Glycerin, Hydrolyzed Milk Protein, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Tetrasodium Glutamate Diacetate, Dipropylene Glycol, Silver, Vitis Vinifera (Grape) Vine Extract, Glyceryl Caprylate, Plankton Extract, Phenoxyethanol

Начин на употреба

  • Нанесете наутро и навечер на лицето, вратот и деколтето.