,

Green Peel® – Ageless Future Serum 30ml

Цена

2,900.00 ден

Нема на залиха

Нема на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Ageless Future Serum (30 ml) Jа регенерира и ја штити зрелата кожа од губење на еластичноста. Капсулираната хијалуронска киселина (NioHA Lab Technology) има ревитализирачки ефект и обезбедува длабока стабилизација на содржината на хијалуронска киселина.  Деликатната текстура на Ageless Future Serum веднаш се спојува со кожата и остава пријатно, меко чувство на кожата. Тип на кожа
  • За нормална и сува кожа.
Активни супстанци
  • Nio-Oligo HA: стабилизира и придонесува за синтеза на хиалуронова киселина (“филер” ефект)
  • Olea VitaePLF: ги пополнува клетките со енергија, витализира, зајакнува
  • Ситенол® А (Бакухиол): стимулира синтеза на колаген, делба на клетките, го зајакнува ткивото
  • Црвена детелина (изофлавони): антиоксидант, регенерира, го стимулира метаболизмот
  • RosmarinylTM Глукозид: антиоксидантно дејство, помага во заштитата на колагенот и хиалуронот
Состав
  • Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Sorbitol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Isononanoate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Palmitoyl Proline, Polyisobutene, Sucrose Stearate, Xanthan Gum, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Iris Florentina Root Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Citrulline, Alcohol, Chlorella Vulgaris Extract, Sorbitan Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Lecithin, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopherol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Diisopropyl Adipate, Ubiquinone, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance), CI 17200 (D&C Red No.33)
Начин на употреба По чистењето, нанесувајте од серумот на лицето, вратот и деколето и оставете го кратко време да се впие во кожата. Потоа нанесете дневна или ноќна крема.