Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Vitality  /  Green Peel® – Age Refine Ampoule 7*2ml

Green Peel® – Age Refine Ampoule 7*2ml

1,700.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Ефективна ампула против стареење Го инхибира разградувањето на колагенот и еластинот Ја подобрува бариерната функција на кожата и навлажнувачкиот капацитет.

Тип на кожа

  • За нормална и зрела кожа.

Активни супстанци

  • EPS Seafill: веднаш се зацврстува, железото и ги ублажува брчките
  • Ирис Изо (ирис изофлавони): го штити колагенот и еластинот, ги ублажува брчките, ја задржува влагата
  • Епидермозил: железо, реструктуира, ја задржува влагата

Состав

  • Aqua (Water), Methylpropanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Alteromonas Ferment Extract, Hyaluronic Acid, Iris Florentina Root Extract, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glyceryl Caprylate, Polyglyceryl-6 Oleate, Xanthan Gum, Sodium Surfactin, Sodium Cocoyl Glutamate, Phenethyl Alcohol, Silanetriol, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Sulfate, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Sorbic Acid , Parfum (Fragrance), Ci 17200 (D&C Red No.33)

Начин на употреба

Свртете го апликаторот на стоперот и нанесете ја содржината на ампулата на лицето, вратот и вратот. Нежно натапкајте за активните супстанции во кожата подобро се абсорбираат.