,

Green Peel® – Impurity Control Ampoule 7*2ml

Цена

1,700.00 ден

1 на залиха

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Impurity Control Ampoule (7x2ml)   Балансирачка ампула за нечиста и масна кожа. Брзо се апсорбира оставајќи ја кожата матирана. Благодарејќи на екстрактот од тамарин, е подобрено снабдувањето на влага во кожата. Кожата изгледа чисто и е воспоставена рамнотежа, а порите се исчистени. Тип на кожа
  • За масна кожа
Активни супстанци
  • AcnacidolTM: себорегулаторна и антибактериска акција
  • Ниацинамид: го осветлува тенот, антивоспалителниот ефект
  • Салицилна киселина: кератолитичен, антивоспалителен ефект
  • Иминдинил®: ја зајакнува одбраната на кожата, ја навлажнува
  • Хамамелис: астрингентен и антивоспалителен ефект
Состав
  • Aqua (Water), Propylene Glycol, Tamarindus Indica Extract, Niacinamide, Glycerin, Butylene Glycol, Alcohol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, 1,10-Decanediol, 10-Hydroxydecanoic Acid, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Glyceryl Caprylate, Polyglyceryl-6 Oleate, Sodium Surfactin, Sodium Chloride, Sodium Sulfate, Tocopherol, Citric Acid, Salicylic Acid, Disodium Phosphate, Sebacic Acid, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Ci 47005 (D&C Yellow No. 10), Ci 61570 (D&C Green No. 5)
Начин на употреба Свртете го апликаторот на стоперот и нанесете ја содржината на ампулата на лицето, вратот и вратот. Нежно натапкајте за активните супстанции во кожата подобро се апсорбираат