,

Green Peel® – Moisture Plus Ampoule 7*2ml

Цена

1,700.00 ден

1 на залиха

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Ampoule Мoisture Plus (7x2ml) Moisture Plus ампулата содржи синергетска мешавина од хијалуронски киселини (вкрстено поврзани и нискомолекуларни), за интензивна хидратација. Moisture Plus ампулата обезбедува одржливо навлажнување на кожата. Природниот екстракт од паракрес содржи спилантол, кој ги намалува мускулните контракции и ги релаксира изразите на лицето. Ампулата има насочен ефект за челото, усните, очите, назолабијалните набори и пределот на вратот. Кожата изгледа веднаш опуштена, забележливо мазна и цврста. Поради нискиот вискозитет, ампулата веднаш се апсорбира од кожата. Погоден за секоја возраст. Дерматолошки потврдена. Тип на кожа
  • За сите типови на кожа
Активни супстанци
  • Renovhyal: ја врзува водата и ја подобрува еластичноста
  • CrossLinkedHA (хијалуронска киселина): ги намалува брчките, дава долгорочна хидратација
  • Gatuline Expression® (паракрозен растителен екстракт): миорелаксант, ги намалува брчките
Состав
  • Aqua (Water), Glycerin, Alcohol, Sodium Hyaluronate, Acmella Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer-3, Tocopherol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Sulfate, Sodium Chloride, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, CI 42090 (FD&C Blue No.1).
Начин на употреба Свртете го затворачот на апликаторот и нанесете го производот на лицето, вратот и деколтето. Нежно тапкајте го концентратот на состојката во кожата за да ја зголемите апсорпцијата на состојката.