Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Sensitive ( производи за чувствителна кожа )  /  Green Peel® -Calm Plus Ampoule 7*2ml

Green Peel® -Calm Plus Ampoule 7*2ml

1,700.00 ден

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Calm Plus Ampoule (7x2ml)

За  иритирана, чувствителна и зацрвенета кожа. Алое Вера, пантенол и рамноза помагаат за смирување и намалување на чешањето и воспалението. Кожата подобро се прилагодува на секојдневните стресови и реагира помалку чувствително. Кожата со слаби крвни садови се зајакнува.

 

Тип на кожа

  • За чувствителна кожа и кожа под стрес.


Активни супстанци

  • AnnonaSense CLRTM (Адаптоген): ја намалува чувствителноста на кожата, исчезнувањето и црвенилото
  • Rhamnosoft® (Rhamnose): анти-воспалителен ефект, го намалува црвенилото
  • Комплекс антикупероза: антивоспалително дејство, ги зајакнува капиларите, антиоксидантот
  • Пантенол: хидрира, суши
  • Алое Вера: хидрира, смирува

Состав

  • Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Diglycerin, Methylpropanediol, Panthenol, Annona Cherimola Fruit Extract, Propylene Glycol, Glycerin, Allantoin, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Bark/Leaf/Twig Extract, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Arnica Montana Flower Extract, Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Biosaccharide Gum-2, Pantolactone, Madecassoside, Phenylpropanol, Tocopherol, Xanthan Gum, Lactic Acid, Sodium Citrate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sorbic Acid.

 

Начин на употреба

Свртете го апликаторот на стоперот и нанесете ја содржината на ампулата на лицето, вратот и вратот. Нежно натапкајте за активните супстанции во кожата подобро се апсорбираат.