,

Green Peel® – Black Clearing Mask (75 ml)

Цена

2,500.00 ден

1 на залиха

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Black Clearing Mask  (75 ml) Се употребува за длабинско чистење на нечистата кожа со активен јаглен. Го редуцира непотребниот сјај и воспаление на кожата. Го спречува настанувањето на нови нечистотии и неправилност при што длабински ја чисти кожата. Благодарение на активниот јаглен маската ги отстранува и нечистотиите од борите,себумот и мртвата кожа и на тој начин и дава чист и мат изглед на кожата. Тип на кожа
  • За нормална и нечиста кожа.
Активни супстанци
  • Бамбусов јаглен на прашок (активен јаглерод): чисти, апсорбира загадување и токсини
  • Sebuless™: го намалува вишокот на себум, анти-воспалителниот ефект
  • Каолин: мат, апсорбира себум
  • Салицилна киселина: кератолитичен анти-воспалителен ефект
  • Алое Вера: хидрати, смислуваат
  • Пантенол: хидрати, суши
Состав
  • Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cetearyl Alcohol, Kaolin, Talc, Charcoal Powder, Sorbitol, Octyldodecanol, Decyl Oleate, Phenoxyethanol, Sodium Cetearyl Sulfate, Panthenol, Maltodextrin, Parfum (Fragrance), Salicylic Acid, Xanthan Gum, Benzoic Acid, Allantoin, Dehydroacetic Acid, Caprylic/Capric Glycerides, Syringa Vulgaris (Lilac) Extract, Polyglyceryl-6 Dicaprate, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-3 Palmitate, Citric Acid, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate
Начин на употреба
  • По чистењето, нанесувајте во подебел слој на лицето, вратот и деколето. Извадете ја со топла вода по 10 – 15 минути.