,

Green Peel® – Blemish Balm Classic 40ml

Цена

2,700.00 ден

2 на залиха

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine SchrammekBlemish Balm Classic (40ml) Текстурата со пантелол и бисабол ја смирува воспалената кожа. Црвенилото и нечистотијата исчезнуваат побрзо и совршено се покриваат со соодветна нијанса според индивидуалната боја на кожата. ББ кремата има благ матирачки ефект и остава пријатно, немасно чувство. Достапна во три различни нијанси. Постојат многу BB крем, но само еден Blemish Balm – Оргинал! Тип на кожа
  • За зацрвенета, иритирана и нечиста кожа.
Активни супстанци
  • Цинк оксид: антиинфламаторно и корективно дејство
  • Титаниум диоксид (освен во темно кафеава): покрива
  • Пантенол: хидрира, смирува
  • Алантоин: ја активира клеточната делба, ја прави кожата мазна
  • Шеа путер: ја регенерира, ја смирува кожата
  Состав
  • Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil, Titanium Dioxide, Isopropyl Palmitate, Talc, Propylene Glycol, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Cera Alba (Beeswax), Zinc Oxide, Zea Mays (Corn) Germ Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Peg / Ppg-10/1 Dimethicone, Panthenol, Butyropsermum Parkii (Shea Butter), Polyglyceryl-3 Diisostearate, Dimethicone, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Allantoin, Bisabolol, Sodium Chloride, Beta Carotene, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Sorbitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citronellol, CI 77492 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides), CI 77491 (Iron Oxides)
Начин на употреба
  • Нанесете како корективна нега, наместо шминка, некоја од 3-те нијанси или локално наместо коректор, за помали неправилности. Неопходен по GREEN PEEL® Класичен хербален пилинг.