Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Regulating  /  Green Peel® – Blemish balm Classic 40ml

Green Peel® – Blemish balm Classic 40ml

2,700.00 ден

15 на залиха

Категории: ,

Опис

Текстурата со пантелол и бисабол ја смирува воспалената кожа. Специјално развиена за иритирана, нечиста кожа со големи пори. Црвенилото и нечистотијата исчезнуваат побрзо и совршено се покриваат со соодветна нијанса според индивидуалната боја на кожата. ББ кремата има благ матирачки ефект и остава пријатно, немасно чувство. Достапна во 3 различни нијанси.
Постојат многу BB крем, но само еден Blemish Balm – Оргинал!