Image Alt

Shop

  /    /  Body Science, Green Peel  /  Green Peel® – Body After Sun 200ml

Green Peel® – Body After Sun 200ml

1,800.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Интензивна хидратација и смирување на кожата после сончање. Помага да се намали стресот што изложувањето на сонце го предизвикува на кожата. Обезбедува хидратација и моментално смирувачко чувство. Со нежен, освежителен мирис. Лесната текстура брзо се апсорбира, не остава чувство на маснотија на кожата.

 

Тип на кожа

  • Погоден за сите типови кожа.

 

Активни супстанци

  • Бизаболол: анти-воспалителен и смирувачки ефект.
  • Морска сол (марис сал): анти-воспалителен и смирувачки ефект.
  • Ментил лактат: лади и освежува.
  • Екстракт од Чондрус Криспус (Карагенан, од црвени алги): навлажнува и задржува влага.

Состав

  • Aqua (Water), Propylene Glycol, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Decyl Oleate, Ethylhexyl Stearate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Polyglyceryl-4 Caprate, Bisabolol, Maris Sal (Sea Salt), Menthyl Lactate, Panthenol, Parfum (Fragrance), Chondrus Crispus (Carrageenan), Tocopheryl Acetate, Hydroxypropyl Guar, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Silica, Glucose, Lactic Acid, Limonene.

 

Начин на употреба

  • Нанесувајте во обилен слој низ целото тело по сончањето.