Image Alt

Shop

  /    /  Body Science, Green Peel  /  Green Peel® – Body Sun Lotion SPF 50+ 200ml

Green Peel® – Body Sun Lotion SPF 50+ 200ml

1,900.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Водоотпорен лосион за тело со многу висока UVA и UVB заштита (SPF 50+). Веднаш заштитува, хидрира долго време и помага во заштитата од предвремено стареење на кожата предизвикано од оштетување од сонцето. Лесната текстура брзо се апсорбира, не остава чувство на маснотија на кожата.

Тип на кожа

  • Погоден за сите типови на кожа.

Активни супстанци

  • UVA и UVB филтри: UV заштита.
  • Пантенол: хидрира.
  • Витамин Е: антиоксидантен ефект, ја прави кожата мазна.
  • Глицерин: хидрира.

Состав

  • UVA & UVB filter | Panthenol: moisturising, calming | Vitamin E: anti-oxidative, smoothing | Glycerine: moisturizing.

 

Начин на употреба

  • Секогаш нанесувајте крема за сончање пред сончање, во обилен слој.