Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Hydrating  /  Green Peel® – Daily Hydra maximum 50ml SPF 20

Green Peel® – Daily Hydra maximum 50ml SPF 20

2,800.00 ден

5 на залиха

Категории: ,

Опис

Лесен, но ефективен флуид за секој ден со SPF 20 заштитен фактор. Новата DAILY HYDRA MAXIMUM овозможува интензивна хидрирачка нега на кожата, штитејќи ја од УВ зраци и тешки оштетувања. Благодарејќи на напредната лесна текстура, идеална е како база пред шминка. Се препорачува и како дневна нега за мажи. Без нанофилтери, парабени, силикони и ПЕГ деривати.