,

Green Peel® – Deep Pore Cleanser (200ml)

Цена

2,000.00 ден

2 на залиха

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine SchrammekDeep Pore Cleanser (200ml) Темелно го отстранува вишокот себум, шминката и нечистотите од нормална и масна кожа, без додатно исушување. Без минерални масла, без парабени. Дава пријатно чувство на кожата. Не остава чувство на затегнатост. Тип на кожа
  • Масна и комбинирана кожа.
Активни супстанци
  • Шумски лишаи: антибактериско и антиинфламаторно дејство
  • Невен: регенерира, смирува, антиинфламаторно дејство
  • Хамамелис: адстрингентно и антиинфламаторно дејство
  • Алантоин: ја активира регенерацијата на клетките, ја прави кожата мазна и мека
Состав
  • Aqua (Water), Alcohol Denat., Cetyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Octyldodecanol, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Sorbitol, Zea Mays (Corn) Germ Oil, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract, Panthenol, Allantoin, Glucose, Menthol, Propylene Glycol, Carbomer, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, EDTA, Tromethamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Piroctone Olamine, Parfum (Fragrance), Linalool, Citronellol
Начин на употреба Нанесете од млекото на лицето наутро и навечер со кружни движења на вратот и деколтето. Оставете да делува кратко и исплакнете со млака вода.