,

Green Peel® – Gel Super Purifiant (50ml)

Цена

2,200.00 ден

3 на залиха

3 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine SchrammekGel Super Purifiant (50ml) За поинтензивно дневно чистење. Ја чисти и смирува воспалената кожа. Освежителната текстура од пантенол и алое вера лади, а со самото тоа и ја освежува и чисти кожата. Без парабени.Се бори со нечистотии и го намалува формирањето на нови . Има освежувачки, разладувачки и смирувачки ефект.  Погоден пред депилација за да се избегне воспаление . Тип на кожа
  • За нечиста, мрсна и комбинирана кожа.
Активни супстанци
  • Хамамелис: адстрингентно и антиинфламаторно дејство
  • Алое Вера: хидрира, смирува
  • Пантенол: хидрира, смирува
  • Камфор: антиинфламаторно дејство, лади
  • Масло од пеперминт: антибактериско дејство, лади, освежува
Состав
  • Aqua (Water), Alcohol Denat., Hydroxyethylcellulose, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Mentha Arvensis (Wild Mint) Leaf Oil, Camphor, Citric Acid, Tetrasodium Iminodisuccinate, Polyglyceryl-4 Caprate, Ethylhexylglycerin, CI 19140 (FD&C Yellow No. 5), Ci 42090 (FD&C Blue No. 1)
Начин на употреба
  • По чистењето се нанесува во количина на зрно или грашок, измешано со малку вода. Нека работи 2 до 3 минути и исплакнете со млака вода.
.