Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Hair  /  Green Peel®– Hair boost tonic 150ml

Green Peel®– Hair boost tonic 150ml

3,700.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Овој тоник се спротивставува на опаѓањето на косата. Го потпомага природниот раст на косата, има стимулирачки ефект на скалпот. Ефикасна посебна нега во случај на прекумерно опаѓање и проретчена коса.

Тип на коса

  • Против опаѓање на коса.

Активни супстанци

  • AnaGain™: го стимулира растот, зајакнувањето на косата.
  • Capilia LongaPPF: го намалува опаѓањето на косата, ја подобрува густината на косата .
  • Кофеин: ја промовира микроциркулацијата.
  • Биотин: ја снабдува косата со хранливи материи

Состав

 

  • Aqua (Water), Propylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Curcuma Longa (Turmeric) Rhizome Extract, Panthenol, Arginine, Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Phytic Acid, Pisum Sativum (Pea) Sprout Extract, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Ethylhexylglycerin.

Начин на употреба

 

  • Нанесете на сува или влажна коса најмалку еднаш дневно.Нанесете директно на скалпот користејќи го врвот за дозирање и рамномерно масирајте.Оставете кратко да се исуши или фенирајте.Потоа исчешлајте ја косата и стилизирајте како и обично.Може да се користи и преку ноќ, минимално време за контакт 8 часа.Не плакнете.За оптимални резултати, користете најмалку шест месеци.Само за надворешна употреба.