,

Green Peel® – Herbal Care Lotion 200ml

Цена

2,000.00 ден

3 на залиха

3 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Herbal Care Lotion (200ml) Нежен, навлажнувачки тоник со својства за смирување на кожата. Освежува со билни екстракти и пантенол по чистењето, оставајќи ја кожата мазна. Без парабени. Тип на кожа
  • За сите типови на кожа.
  Активни супстанци
  • Пантенол: хидрира, негува
  • Sepicalm S (аминокиселини): смирувачки, анти-воспалителен ефект
  • Алантоин: ја стимулира регенерацијата на клетките, ја прави кожата мазна
  • Невен: регенерира, смирува, анти-воспалителни ефекти
  • Маточина: смирени, антивоспалителни и антимикробни ефекти
  • Екстракт од ајдучка трева: антибактериски и антивоспалителни ефектупстанции
  Состав
  • Aqua (Water), Panthenol, Sorbitol, Sodium Cocoylamino Acids, Allantoin, Propylene Glycol, C12-15 Pareth-12, Alcohol, Phenoxyethanol, Calendula Officinalis Flower Extract, Melissa Officinalis (Balm Mint) Leaf Extract, Achillea Millefolium Extract, Sarcosine, Glucose, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Magnesium Aspartate, Potassium Aspartate, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance)
  Начин на употреба: Наутро и навечер, нежно, користејќи памучен туфер, нанесете на лицето, вратот и деколето.