Green Peel® – Hydra Maximum Day Cream 100ml

3,400.00 ден

3 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Hydra Maximum Day Cream (50ml)

Лесно размазнувачка крема која содржи максимум хидрирачки соостојки. Тие помагаат во задржувањето на хидратацијата, благодарение на  природните масла. Интегрираната MoistureLab технологија овозможува хидрирање слој по слој од длабокиот епидерм до површината на кожата. Хидратантниот ефект овозможува убав тен на кожата. Без минерални масла, парабени, PEG деривати.

Тип на кожа

  • За сува, дехидрирана кожа.

Активни супстанци

  • MoistureLab технологија (Хидранов P, Ектоин, хиалуронова киселина и фитомасла): ја хидрира и врзува водата, ги штити клетките, ги храни
  • Тего® Природен бег: хидрира
  • Инозитол: ја задржува водата, хидратира
  • Lara CareTM A200: ја задржува водата, ја потхранува
  • Масло од јаткасти плодови на Макадамија: омекнува, регенерира

Состав

  • Aqua (Water), Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Caprylic / Capric Triglyceride, Isoamyl Laurate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Butyropsermum Parkii (Shea Butter), Betaine, Saccharide Isomerate, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate, Allantoin, Inositol, Galactoarabinan, Sodium Hyaluronate, Sodium Carragenan, Sodium Polyacrylate, Hydroxyethylcellulose, Ectoin, Maris Sal (Sea Salt), Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Sodium Citrate, Citric Acid, CI 42090 (FD&C Blue No.1), CI 19140 (FD&C Yellow No. 5)

Начин на употреба

Наутро, по чистењето, нанесувајте од кремата на лицето, вратот и деколето