Green Peel® – Hydra Maximum Eye Fluid 15ml

2,500.00 ден

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Hydra Maximum Eye Fluid (15ml)

Хидратантна течност за очи за зајакнување на свежината. Веднаш помага за уморни, подуени очи и суви брчки, се лади и го намалува отокот. Обезбедува идеална основа за шминкање и може да се користи и врз шминката во текот на денот за освежување. Без минерално масло, парабени, бои, мириси, емулгатори кои содржат PEG и силициум. Ефикасно се спротивставува на темните кругови и брчките околу очите.

Тип на кожа

 • За сува кожа

Активни супстанци

 • MoistureLab технологија (Хидранов P, Ектоин, хиалуронова киселина ифито масла): ја хидрира и врзува водата, ги штити клетките, ги храни
 • BeautifeyeTM: ја подобрува еластичноста, ги намалува темните кругови околу очи, ги зајакнува капиларите
 • Тего® Природен бег: хидрира
 • Пантенол: хидрира негува
 • Пентавитин®: ја хидрира и врзува водата

 

Состав

 • aqua (water), glycerin, methylpropanediol, pentylene glycol, albizia julibrissin bark extract, panthenol, betaine, saccharide isomerate, sodium hyaluronate, sodium carrageenan, sodium polyacrylate, dicaprylyl ether, sodium carbomer, sigesbeckia orientalis extract, ectoin, maris sal (sea salt), tetrasodium glutamate diacetate, tocopherol, phenoxyethanol, sodium benzoate, citric acid, sodium citrate, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate

Начин на употреба

Наутро и навечер, нежно натапкајте од флуидот на кожата околу очите.

 

Хидратантна течност за очи за зајакнување на свежината. Веднаш помага за уморни, подуени очи и суви брчки, се лади и го намалува отокот. Обезбедува идеална основа за шминкање и може да се користи и врз шминката во текот на денот за освежување. Без минерално масло, парабени, бои, мириси, емулгатори кои содржат PEG и силициум. Ефикасно се спротивставува на темните кругови и брчките околу очите.

Тип на кожа

 • За сува кожа

Активни супстанци

 • MoistureLab технологија (Хидранов P, Ектоин, хиалуронова киселина ифито масла): ја хидрира и врзува водата, ги штити клетките, ги храни
 • BeautifeyeTM: ја подобрува еластичноста, ги намалува темните кругови околу очи, ги зајакнува капиларите
 • Тего® Природен бег: хидрира
 • Пантенол: хидрира негува
 • Пентавитин®: ја хидрира и врзува водата

Состав

 • aqua (water), glycerin, methylpropanediol, pentylene glycol, albizia julibrissin bark extract, panthenol, betaine, saccharide isomerate, sodium hyaluronate, sodium carrageenan, sodium polyacrylate, dicaprylyl ether, sodium carbomer, sigesbeckia orientalis extract, ectoin, maris sal (sea salt), tetrasodium glutamate diacetate, tocopherol, phenoxyethanol, sodium benzoate, citric acid, sodium citrate, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate

Начин на употреба

Наутро и навечер, нежно натапкајте од флуидот на кожата околу очите.

.