,

Green Peel® – Hyaluron HY+ Performance Serum 30ml

Цена

3,600.00 ден

3 на залиха

3 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Hyaluron HY+ Performance Serum (30ml) Серум за зајакнување на влажноста и виталноста со повеќекратен хијалуронски ефект. Помага во задржување на влажноста и одржување на виталната кожа. Серумот HYALURON HY+ PERFORMANCE води до подобрена еластичност и намалување на брчките. Длабоко ја хидрира кожата. Брчките се пополнуваат, кожата станува цврста и полна. Тип на кожа
  • За нормална и сува кожа.
Активни супстанци
  • HyaCare® 50: ги ублажува брчките, хидрира и задржува вода
  • HyanifyТМ (Бустер): ја дава полнотата на кожата, ја прави мека и мазна, ја стимулира синтезата на хиалурон
  • Розмаринил™ Глукозид: антиоксидантен ефект, помага во заштитата на колагенот и хијалуронот
  • Висока молекуларна хијалуронска киселина: ја врзува водата, ја подобрува еластичноста
  • Витамин Е: антиоксидант, ја прави кожата мека и мазна
Состав
  • Aqua (Water), Glycerin, Pentylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Dicaprylyl Ether, Saccharide Isomerate, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Tocopheryl Acetate, Rosmarinyl Glucoside, Inositol, Propanediol, Xanthan Gum, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Acorus Gramineus Root/Stem Extract, Parfum (Fragrance), Disodium Phosphate, Sodium Phosphate, Sodium Citrate, Citric Acid, Glyceryl Caprylate, Sodium Hydroxide
Начин на употреба Нанесете наутро и навечер или помеѓу нив на исчистена кожа и нежно масирајте. По кратко време нанесете вообичаени производи за нега на кожата.