,

Green Peel® – Hydra Maximum Mask (75ml)

Цена

2,600.00 ден

Нема на залиха

Нема на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Hydra Maximum Mask (75 ml) Интензивна хидратантна маска за лице за нега на кожа. Уљето од Crambe Abussinica и семињата помагаат во зајакнување на кожните бариери и ја прават кожата мека. Се бори со редукцијата и кожата станува свежа и витална. Тип на кожа
  • За нормална и сува кожа
Активни супстанци
  • MoistureLab технологија (Hydran’s P, Ectoin, hyaluronic киселина и фито масла): ги хидрира и ja задржува водата, ги штити клетките, ги потхранува
  • Крамб абисиница масло ( бездна масло): регенерира, задржува вода, ја зајакнува бариерата
  • Lara CareTM A200: ја задржува водата, ја потхранува
  • Витамин Е: антиоксидант, ја омекнува кожата
  • Камилица-Бизаболол-комплекс: ја ублажува иритацијата, ја смирува
Состав
  • Aqua (Water), Caprylic / Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Crambe Abyssinica Seed Oil, Hydrogenated Coco-Glycerides, Hydrogenated Palm Glycerides, Glycine Soja (Soybean) Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Galactoarabinan, Potassium Cetyl Phosphate, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Lens Esculenta(Lentil) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Sodium Carragenan, Sodium Lactate, Tocopherol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Bisabolol, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Maris Sal (Sea Salt), Xanthan Gum, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Menthol, Sodium Hydroxide, Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ascorbyl Palmitate, Ectoin, Citric Acid, Ascorbic Acid, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 42090 (FD&C Blue No.1), CI 19140 (FD&C Yellow No.5)
Начин на употреба
  • Нанесувајте еднаш или два пати неделно во поголем слој на претходно исчистено лице, врат и деколте. По 10 – 15 минути, избришете ги остатоците со марамче.