,

Green Peel® – Mela white night cream 50ml

Цена

4,000.00 ден

2 на залиха

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Mela White Night Cream (50ml) Хидратантна ноќна крема со авокадо и масло од макадамија која го забрзува процесот на осветлување на кожата. Ја смирува и регенерира кожата.Таа станува видно мазна и помека. Тенот изгледа изедначено и чисто. Осветлување, влага, регенерација и виталност во еден производ . Тип на кожа
  • За кожа со флеки , погоден и за чувствителна кожа .
Активни супстанци
  • Витамин Ц (Аскорбил Тетраизопалмитат): просветлување, антиоксидант
  • Synovea HR (Hexylresorcinol): осветлува, антиинфламаторно дејство
  • Ниацинамид: просветлува, регенерира, задржува вода
  • Поправка комплекс CLR™: ја штити кожата, го зајакнува имунитетот
  • Бизаболол: анти-воспалителен и смирувачки ефекти
  • Масло од камелија: регенеративен ефект
Состав
  • Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Sorbitol Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glycerin, Cetearyl Glucoside, Beta Vulgaris Root Extract, Cera Alba (Beeswax), Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Propylene Glycol, Haberlea Rhodopensis Leaf Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Beta-Carotene, Faex (Yeast) Extract. Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Allantoin, Bisabolol. Sodium Ursolate, Sodium Oleanolate, Caramel, Phenoxyetha- Nol, Dimethicone, Carbomer, Xanthan Gum, Benzoic Acid, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Dehydro- Acetic Acid. Alcohol, Maltodextrin, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid. Citric Acid, Lactic Acid, Silica, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate. Glucose, Parfum (Fragrance), Ci 19140 (Fd&C Yellow No.5)
Начин на употреба Навечер по чистењето на лицето, нанесете од кремата на лицето, вратот и деколето. Препорачливо е да се користи најмалку три месеци во комбинација на другите Mela White производи.