,

Green Peel® – Perfect Skin Peeling (50ml)

Цена

2,900.00 ден

2 на залиха

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine SchrammekPerfect Skin Peeling (50ml) Овој кремаст пилинг за лице нежно ја ослободува кожата од претеран себум и мртви ќелии на кожата. Го оплеменува, оживува, освежува тенот. Без минерални масла. Брзо и нежно ги отстранува снегулките од кожата. Последователните производи за нега на кожата можат подобро да се апсорбираат. Помага да се отстрани секој сив филм од тенот и дава нова свежина. Тип на кожа
  • За сите типови на кожа
Активни супстанци
  • Lavaerde (Перлит) – природни честички за ексфолијација
  • Масло од кајсија – ја зајакнува бариерата, антиоксиданс
  • Витамин Е – антиоксиданс, ја прави кожата мазна
  • Морска камилица – ја штити кожата, ја храни, смирува
Состав
  • Aqua (Water), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Propanediol Dicaprylate, Octyldodecanol, Methylpropanediol, Perlite, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Tocopherol, Tripleurospermum Maritimum Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Undecylenate, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid.
Начин на употреба
  • Нанесете доволна количина на исчистена кожа и масирајте со кружни движења. Избегнувајте го пределот околу очите. По неколку минути исплакнете со голема количина млака вода. Користете го 1-2 пати неделно.