Image Alt

Shop

Green Peel® – ProbioSense 50ml

3,400.00 ден

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek ProbioSense (50 ml)

 

ProbioSense има за цел да ја зајакне флората на кожата однадвор и затоа е совршено прилагоден за нега на чувствителна кожа. Ефективната формула се базира на пробиотска состојка (Biotylis® – Lactobacillus Ferment Lysate) и пребиотик инулин. Оваа комбинација ја поддржува микрофлората на кожата во нејзината природна рамнотежа и бариерната функција на кожата. Иритациите и црвенилото на кожата ефикасно се смируваат и намалуваат. Хијалуронската киселина го зголемува снабдувањето со влага.

Тип на кожа

  • За чуствителна кожа

Активни супстанци

  • Биотили:® пробиотик, ја зајакнува бариерата, ја смила
  • Инулин: пребиотик, хидрира
  • Фитексцел Мимоза (екстракт од мимоза): ја зајакнува кожата, помага во заздравувањето на раните
  • Шеа Бутер: регенерира смирувачки
  • Витамин А: железо, ја зајакнува, стимулира регенерацијата на клетките
  • Витамин Е: антиоксидант, ја прави кожата мазна и мека

Состав

  • Aqua (Water), Decyl Oleate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Ethylhexyl Stearate, Coconut Alkanes, Borago Officinalis Seed Oil, Inulin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lactobacillus Ferment Lysate, Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Butylene Glycol, Sodium Cetearyl Sulfate, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Dehydroxanthan Gum, Coco-Caprylate/Caprate, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Retinyl Palmitate, Sorbic Acid, Sodium Hydroxide, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance)

Начин на употреба

Наутро и навечер, по чистењето, нанесувајте на лицето, вратот и деколето.