Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Sensitive ( производи за чувствителна кожа )  /  Green Peel® – Sensiderm Cleansing Solution 200ml

Green Peel® – Sensiderm Cleansing Solution 200ml

2,000.00 ден

1 на залиха

Опис

  • Med. Christine SchrammekSensiderm Cleansing Solution (200ml)

Иновативен, многу нежен 3 во 1 препарат за чистење со мицелар-технологија. Поради специјалната технологија за чистење, посебно е погоден за осетлива и иритирана кожа. Нежно ја отстранува шминката, дури и од очите додека истовремено функционира како тоник. Без мириси, конзерванси, PEG кои содржат површински активни супстанци и алкохол .

Тип на кожа

  • За чувствителна кожа.

Активни супстанци

  • Ниацинамид: го осветлува тенот, регенерира, задржува вода
  • Алантоин: ја активира клеточната регенерација, ја прави кожата мазна и еластична
  • Антиоксидативни растителни екстракти (perilla ocymoides, acorus gramineus, citrus grandis)

Состав

  • Aqua (Water), Pentylene Glycol, Methylpropanediol, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Coco-Glucoside, Niacinamide, Allantoin, Maris Sal (Sea Salt), Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Chloride, Citric Acid

 

Начин на употреба

  • Нанесувајте на памучен туфер и нежно поминете над лицето, очите, вратот и деколето наутро и навечер.