,

Green Peel® – Sensiderm Eye Balm 15ml

Цена

2,500.00 ден

1 на залиха

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Sensiderm Eye Balm (15ml) Помага да се намалат темните кругови и отокот. Ја измазнува и ја зајакнува контурата на очите. Нежно, но ефикасно се грижи за пределот околу очите на чувствителна кожа. Високо ефикасна хербална комбинација на состојки помага да се смири иритираната кожа . Благо формулиран, без потенцијално иритирачки супстанции. Без парабени, минерално масло, силикони, емулгатори кои содржат PEG, бои и парфеми.   Тип на кожа
  • За чувствителна кожа
Активни супстанци
  • EYEBRIGHT: деконгестант и антивоспалителен ефект
  • Centella Asiatica: анти-воспалителна акција, ги регенерира клетките, ги смирува
  • Oléoactif®: Зајакнува, ги зајакнува капиларите, помага во олеснувањето на темните сенки околу очитеи оток.
  • Eyéfective™: стврднува, пегла, помага во ослободување на темните кругови
Состав
  • Aqua (water), glycerin, butyrospermum parkii (shea butter), dicaprylyl carbonate, decyl oleate, oleyl erucate, coconut alkanes, polyglyceryl-2 stearate, oleic acid, glyceryl stearate, propanediol, stearyl alcohol, cetearyl alcohol, terminalia arjuna extract, centella asiatica leaf extract, jasminum sambac (jasmine) flower extract, crataegus monogyna flower extract, euphrasia officinalis extract, saccharide isomerate, tocopheryl acetate, caprylyl glycol, xanthan gum, p-anisic acid, coco-caprylate/caprate, butylene glycol, tocopherol, dipropylene glycol, lecithin, glyceryl caprylate, helianthus annuus (sunflower) seed oil, tetrasodium glutamate diacetate, sodium hydroxide, citric acid, sodium citrate, hydrogenated vegetable glycerides citrate
Начин на употреба Нанесете наутро и навечер на пределот околу очите и нежно масирајте. Мелемот за очи може да се нанесува и како маска 1-2 пати неделно во покривен слој и повторно да се отстрани по околу. 15 минути.