Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Sensitive ( производи за чувствителна кожа )  /  Green Peel® – Sensiderm Mask (75ml)

Green Peel® – Sensiderm Mask (75ml)

3,000.00 ден

Нема на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Sensiderm Mask  (75 ml)

 

Инстант маска за кожа под стрес, редуцира црвенило и иритација на кожата, ја зајакнува природната заштитна функција на кожата, дава долготрајна хидратација и спречува губењена влагата, ја намалува остеливоста на кожата на надворешните влијанија.

Тип на кожа

  • За чувствителна кожа

 

Активни супстанци

  • Стимутекс (активна супстанца добиена од јачмен): смирува, го ублажува чешањето
  • Skinwell ZPA: антиоксидантно дејство, хидрира
  • Пантенол: хидрира, суши

Состав

  • Aqua (Water), Oleyl Erucate, Pentylene Glycol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isostearyl Isostearate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Panthenol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Extract, Titanium Dioxide, Sodium Stearoyl Glutamate, Ppg-3 Benzyl Ether Myristate, Argania Spinosa Kernel Oil, Sodium Polyacrylate, Spent Grain Wax, Allantoin, Madecassoside, Arginine, Alcohol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-3 Caprylate, Zinc PCA, P-Anisic Acid, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tocopherol

Начин на употреба

Доколку е потребно, нанесете неколку пати неделно на лицето, вратот и деколтето. Оставете да делува 15 мин. а потоа нежно отстранете ги остатоците.