Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Hair  /  Green Peel® – Sensiderm Scalp Tonic 150ml

Green Peel® – Sensiderm Scalp Tonic 150ml

3,000.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Го ублажува црвенилото, затегнатоста и чешањето на иритираниот скалп. Помага во намалување на првутот. Ја поддржува природната рамнотежа на скалпот. Лесен тоник, немрсен, идеален за секојдневна употреба. Интензивно смирувачко дејство за иритираниот скалп. Помага да се зајакне бариерата на скалпот.

 

Тип на коса

  • За чувствителен, чешачки скалп и првут.

Активни супстанци

  • Hairflux®: ја заштитува косата, ја зајакнува бариерата, го намалува чешањето, затегнатоста и црвенилото.
  • Syricalm™: смирувачки, анти-иритант.
  • APISCALP™: против чешање, против првут.
  • Пантенол: навлажнува, смирува.
  • Екстракт од лаванда: смирува.
  • Алое Вера: хидрира, смирува.

Состав

  • Aloe Barbadensis Leaf Juice, Aqua (Water), Propylene Glycol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Panthenol, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Phragmites Communis Extract, Poria Cocos Extract, Apium Graveolens (Celery) Seed Extract, Ceramide Ng, Glycerin, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Sodium Citrate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Начин на употреба

  • Нанесете на сува или влажна коса најмалку еднаш дневно.Нанесете директно на скалпот користејќи го врвот за дозирање и рамномерно масирајте.Оставете кратко да се исуши или фенирајте.Потоа исчешлајте ја косата и стилизирајте како и обично.Може да се користи и преку ноќ, минимално време за контакт 8 часа.Не плакнете.За оптимални резултати, користете најмалку шест месеци.Само за надворешна употреба.