Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Regulating  /  Green Peel® – Clear skin Silver fluid 50ml

Green Peel® – Clear skin Silver fluid 50ml

2,900.00 ден

3 на залиха

Категории: ,

Опис

Делотворна течност со моќен ефект. Microsilver во формулата спречува формирање на бактерии кои предизвикуваат неправилности на кожата, на тој начин што го намалува воспалението ,црвенилото и акните. Алое вера хидрира и ја одржува кожата мека и мазна. Течноста не содржи парфеми и бои, минерални масла, парабени или комедогени супстанци. Дерматолошки испитана толерантност на различни типови кожа.