,

Green Peel® – Skin Elixier 50ml

Цена

3,600.00 ден

1 на залиха

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Skin Elixier (50ml) Skin Elixier, е совршено усогласена течност со негувачки, регенеративни својства и дава свеж изглед на сувата и проблематична кожа. Истовремено ги неутрализира фините линии, штити од сушење и ја штити уморна кожа од слободните радикали. Течноста е богата со ботанички масла, оставајќи ја мазна и мека. Нема парабени и минерални масла.  Стимулира обновување на клетките. Го зајакнува имунолошкиот систем на кожата. Ја регулира содржината на вода во кожата. Ги зајакнува капиларите. Тип на кожа
  • сува кожа.
Активни супстанци
  • Коензим Q10: обезбедува енергија, антиоксидант
  • Liposomal ACE комплекс: антиоксидантно и негувачко дејство
  • Гинко Билаба тинктура: регенерира, антиоксидант
  • Шафран масло: ја задржува влагата
  • Ши путер: регенерира, ја смирува кожата
Состав Aqua (Water), Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil Isopropyl Stearate, Cetearyl Isononanoate. Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glycerin, Lanolin. Polyglyceryl-3 Diisostearate Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate Ricinus Communis (Castor) Seed Oil Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil Alcohol Magnesium Sulfate. Peg-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Hydrolyzed Wheat Protein Panthenol Phosphatidylcholine Allantoin, Ethylhexylglycerin, Lavandula Angustifolia Oil Zinc Stearate, Dimethicone Phenoxyethanol Linalool Ubiquinone Tocopherol Tocopheryl Acetate Sodium Hyaluronate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Citric,Acid, Sodium Chloride Sodium Sulfate, Disodium Edta, Geraniol. Ci 19140 (Fd&C Yellow No.5). Начин на употреба Нанесете неколку капки од еликсирот наутро и навечер со кружни движења на лицето, вратот и деколтето.