Image Alt

Shop

  /    /  Essential, Green Peel  /  Green Peel® – Soft Lip Balm 10ML

Green Peel® – Soft Lip Balm 10ML

1,200.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

За меки, негувани усни. Ја заштитува и негува чувствителната, тенка кожа на усните.  Помага во спречување на брчки на усните (пред стареење) . Долготраен ефект на нега, со пријатен и деликатен мирис.

Активни супстанци

  • VolulipTM: го подобрува волуменот и текстурата на усните, навлажнувачки
  • Gatuline® In-Tense: зацврстување, затегнување
  • Squalane: задржување на влага, надополнување на липиди, измазнување
  • Carnauba wax: заштита на усните
  • Пчелин восок: ја штити кожата

Состав

  • Aqua (Water), Propylheptyl Caprylate, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Copernicia Cerifera Cera, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Sorbitol, Palmitoyl Tripeptide-38, Portulaca Pilosa Extract, Acmella Oleracea Extract, Cera Alba (Beeswax), Cetearyl Ethylhexanoate, Glyceryl Caprylate, Sorbitan Isostearate, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Alcohol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, P-Anisic Acid, Tocopherol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Aroma.

Начин на употреба

  • Нанесете на усните и контурите на усните по потреба.