Image Alt

Shop

  /    /  Essential, Green Peel  /  Green Peel® – Solar+Protect fluid 50ml SPF 50

Green Peel® – Solar+Protect fluid 50ml SPF 50

2,600.00 ден

5 на залиха

Категории: ,

Опис

Нежен флуид со висок заштитен фактор 50+, може да се нанесува и по дневна нега. Брзо се апсорбира, не остава леплив слој и штити од УВА и УВБ зрачење. Благодарение на лесната текстура погоден е за сите типови кожа. Без мириси.