,

Green Peel® – Super Soft Cleanser (200ml)

Цена

2,000.00 ден

1 на залиха

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine SchrammekSuper Soft Cleanser (200ml) Млеко за чистење со природни масла. Нежно ја чисти кожата и спречува нејзино исушување. PH неутрално и особено погодно за отстранување на шминката околу очите. Ефикасно чистење со природни масла кои ги обновуваат липидите на кожата. Нежно ја отстранува шминката и нечистотијата. Без парабени. Тип на кожа
  • За сува и чуствителна кожа
Активни супстанци
  • Шеа путер: регенерира, ја смирува кожата
  • Масло од авокадо: го поттикнува, ја прави кожата мазна
  • Масло од јојоба: ја врзува водата
  • Пченкарни протеини: задржува вода, зајакнете ја бариерата
  • Бизаболол: анти-воспалителен и смирувачки ефект
  • Алантоин: ги регенерира клетките, ја пегла кожата
  Состав
  • Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Decyl Glucoside, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract, Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Bisabolol, Allantoin, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Carbomer, Xanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Oil, Benzoic Acid, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Iminodisuccinate, Dehydroacetic Acid, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Tocopherol, Parfum (Fragrance), Linalool
Начин на употреба
  • Нанесете од млекото во кружни движења, наутро и навечер, на лицето, вратот и деколтето. После кратко време, исплакнете со млака вода.