,

Green Peel® – Time Control Day Cream (50ml)

Цена

5,200.00 ден

2 на залиха

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Time Control Day Cream (50ml) Оваа единствена хидрантна крема направена според посебна формула  содржи одбрани хранливи состојки како што се матрикс пептиди, млеко од чичак и антиоксиданти како би ги исполнила сите потреби за хидратација. Кадифена крема која помага во прочистување на тенот и ги зацврстува контурите на лицето. Еластичноста и текстурата на кожата се подобрени и кожата зрачи со свеж и младешки изглед.  Иновативна формула ги комбинира антикликацијата со премиум матричните пептиди. Ја подржува природната функција на кожата и ја одржува влажноста на кожата во текот на денот. Резултатот е блескава, свежа и мазна кожа. Тип на кожа
  • За нормална и сува кожа.
Активни супстанци
  • MatrixylTM 3000: ја стимулира синтезата на колаген, ја зајакнува, подобрува еластичноста
  • AquaxylTM: ја врзува водата, хидрира, реструктуира
  • Витамин Е: антиоксидант, ја омекнува кожата
  • Екстракт од розмарин: антиоксидантен ефект, хидрира
  • Масло од авокадо: ја прави кожата мека и мазна
Состав
  • Aqua (Water), Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Ethylhexanoate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Persea Gratissima (Avocado) Oil, Butylene Glycol, Alumina, Niacinamide, Squalane, Silybum Marianum Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Xylitylglucoside, Cetearyl Glucoside, Anhydroxyli-Tol, Xylitol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil. Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract. Dimethicone Retinyl Palmitate, Palmitoyl Tripeptide-1. Palmitoyl Tetrapepti- De-7, Xanthan Gum, Carbomer, Coco-Glucoside, Tocopherol Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Sodium Lactate Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate ,Parfum (Fragrance).
Начин на употреба Нанесувајте наутро од кремата на темелно исчистено лице, врат и деколето.