Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Vitality  /  Green Peel® – Time control day cream (50ml)

Green Peel® – Time control day cream (50ml)

5,200.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Оваа единствена хидрантна крема направена според посебна формула за проблематична кожа содржи одбрани хранливи состојки како што се матрикс пептиди, млеко од чичак и антиоксиданти како би ги исполнила сите потреби за хидратација. Кадифена крема која помага во прочистување на тенот и ги зацврстува контурите на лицето. Еластичноста и текстурата на кожата се подобрени и кожата зрачи со свеж и младешки изглед.
Збогатена нега на кожата во луксузна класа. Иновативна формула ги комбинира антикликацијата со премиум матричните пептиди. Ексклузивната комбинација на состојки ја подржува природната функција на кожата и ја одржува влажноста на кожата во текот на ноќта.Резултатот е блескава, свежа и мазна кожа следното утро.