Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Vitality  /  Green Peel® – Time Control Eye Cream (15ml)

Green Peel® – Time Control Eye Cream (15ml)

3,700.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Time Control Eye Cream (15ml)

Крема за пределот околу очите и подочниците. Бота пептидите, хијалуронските ациди, млекото од чичак ја прават единствената комбинација со која се отстранува видливиот умор и кожата добива виталност. Одличен избор за мазна површина на кожата. Зоната под очите станува затегната, подочниците се намалени, а порите пополнети. За младешки изглед!

Тип на кожа

  • За нормална и сува кожа. Против стареење на кожата.

Активни супстанци

  • Матриксил® 3000: ја стимулира синтезата на колаген, ја зајакнува, подобрува еластичноста
  • Масло од млеко (извор на силимарин): антиоксидантен и регенеративен ефект
  • EyelissTM: ги намалува сенките и торбите под очите, зајакнува
  • Аквапронт®: железо, хидрат
  • Витамин Е: антиоксидант, ја прави кожата мека и мазна

Состав

  • Aqua (Water), Myristyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Ujojoba) Seed Oil, Pentylene Glycol Methyl Glucose Sesquistearate, Squalane, Oleyl Erucate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Jojoba Esters, Cetyl Alcohol, Polyglycerin-3, Silybum Marianum Seed Oil, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1. Panthenol. Hesperidin Methyl Chalcone, Tocopherol Tocopheryl Acetate, Dipeptide-2. Alcohol, Butylene Glycol Xanthan Gum, Hordeum Vulgare Extract, Sodium Hyaluro- Nate, Acacia Decurrens Flower Wax, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax, Glycosphingolipids, Coco-Glucoside, Steareth-20, Carbomer, Phenoxyethanol Potassium Sorbate. Parfum (Fragrance), Citric Acid, Sodium Lactate

Начин на употреба

Масирајте од кремата со прст нежно, директно во чистата област на очите, наутро и вечер.