,

Green Peel® – Time Control Night Cream (50ml)

Цена

5,700.00 ден

1 на залиха

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Time Control Night Cream  (50ml) Збогатена нега на кожата во луксузна класа. Иновативна формула ги комбинира антикликацијата со премиум матричните пептиди. Ексклузивната комбинација на состојки ја подржува природната функција на кожата и ја одржува влажноста на кожата во текот на ноќта. Резултатот е блескава, свежа и мазна кожа следното утро. Тип на кожа
  • За нормална и сува кожа. Против стареење на кожата.
Активни супстанци
  • MatrixylTM 3000: ја стимулира синтезата на колаген, ја зајакнува, подобрува еластичноста
  • Карнозин: анти-глицинефектен
  • AquaxylTM: ја врзува водата, хидрира, реструктуира
  • Витамин А: железо, зајакнува, ја активира клеточната регенерација
Состав
  • Aqua (Water) Aloe Barbadensis Leaf Juice Glycerin Squalane Simmondsia Chinensis Jojoba) Seed Oil Olea Europaea Olive Oil Unsaponifiables Decyl Oleate Cetearyl Alcohol, Maca Damia Integrifolia Seed Oil Persea Gratissima (Avocado Oil Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol Lyu Marianum Seed Oil Octyldodecanol Limnanthes Alba Imeadowfoam Seed Oil Tocopheryl Acetate, Xylitylglucoside Butyrospermum Parki (Shea Butter) Extract, Cetearyl Glucoside Hydroxylitol Xylitol Butylene Glycol, Hydroxyethyl Ac Ate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Potassium Cetyl Phos Phate Allantoin, Decarboxy Carnosine Hcl Retinyl Palmitate Palmitoyl Tripeptide-L Palmitoyl Tetrapeptide 7 Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol, Lecithin Dimethicone Glyceryl Stearate Glyceryl Oleate Ascorbyl Palmitate Xan- Than Gum, Carbomer Coco-Glucoside Sodium Hydroxide Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum Ifragrance).
Начин на употреба Нанесувајте од кремата навечер, на претходно темелно исчистено лице, врат и деколето .