Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Vitality  /  Green Peel® – Time control RetiNight Essence (30ml)

Green Peel® – Time control RetiNight Essence (30ml)

6,100.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Единствена комбинација на состојки кои помагаат во редукција на длабоките брчки и ја прават кожата мазна и цврста.
Со комбинацијата на вит А и состојката Vitanol® BIO,
TIME CONTROL RetiNight Essence ја редуцира длабочината (до 26%) и волуменот на брчките (до 11%).
Ја прави кожата еластична и до 18%.* Дополнителниот хидрирачки фактор и пептиди ја зголемуваат влажноста на кожата и го подобруваат процесот на регенерација.
За убав и млад изглед на кожата.