,

Green Peel® – Time Control Serum (30ml)

Цена

5,300.00 ден

2 на залиха

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Time Control Serum (30ml) Овој единствен серум претставува спој на познати состојки кои се користат во борбата против стареењето на кожата. Дополнително стабилизираниот вит Ц* помага во изедначување на тонусот на кожата и ја намалува појавата на брчки. Ефективните пептиди* всадени во свиленкастата текстура допринесуваат за младешкиот изглед на кожата на лицето. Кожата добива нов сјај и свежина, изгледа мазно и рамномерно затегната. Тип на кожа
  • За сите типови на кожа ,против стареење на кожа.
Активни супстанци
  • MatrixylTM 3000: ја стимулира синтезата на колаген, ја зајакнува, подобрува еластичноста
  • Витамин Ц: антиоксидант, ја подобрува синтезата на колаген, ја прави кожата мазна
  • Витамин Е: антиоксидант, ја прави кожата мека и мазна
  • Комплекс против оксидација: антиоксидантен ефект
Состав
  • Aqua (Water), Glycerin, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cyclopentasil- Oxane, Butylene Glycol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil. Sorbitan Isostearate, Xanthan Gum. Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol. Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Extract. Camellia Sinensis Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Magnolia Kobus Bark Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract. Glyceryl Caprylate. Sodium Lactate Propanediol, Tocopherol, Palmitoye Tripeptide-1. Palmitoyl Tetrapeptide Coco-Glucoside. Carbomer, Levulinic Acid, Sodium Hydroxide, Parfum (Fragrance).
Начин на употреба Наутро и навечер, нанесете од серумот на претходно исчистено лице, врат и деколето. Оставете за кратко време да се натопи. Потоа нанесете дневен или ноќен крем.