,

Green Peel® – Triple Effect Peeling 50ml

Цена

2,600.00 ден

1 на залиха

1 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek – Triple Effect Peeling (50ml) Пилинг со троен ефект: Тројна комбинација на состојки, тројна ефикасност,  АХА + ензими + механички пилинг = длабинско чистење + сјај против стареење. Тип на кожа
  • Нормална до зрела кожа
Активни супстанци
  • ACB Fruit Mix: пилинг
  • Greenth: пилинг, навлажнувачко и антиоксидативно дејство
  • Keratoline™: кератоличко и рафинирачко дејство
  • Glycolic acid: пилинг, го подобрува квалитетот на кожата
  • Peeling particle: природни честички од целулос
Состав
  • Aqua (Water), Cellulose, Lactic Acid, Propanediol, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Glycerin, Panthenol, Xanthan Gum, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Pantolactone, Allantoin, Bacillus Ferment, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Alcohol Denat., Calcium Chloride, Sodium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Glycolic Acid, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance)
Начин на употреба
  • Во зависност од типот на кожата, нанесете тенок слој 1 до 2 пати неделно на исчистена, сува кожа и оставете да дејствува: прибл. 3 минути за чувствителна кожа, прибл. 8 минути за нормална кожа. Потоа масирајте го лицето и вратот додека производот не се тркала заедно со прекумерните клетки на кожата („ефект на гума“). Исплакнете потоа и нанесете тоник. Оставете ја областа околу очите и устата.