Image Alt

Shop

  /    /  Green Peel, Hair  /  Green Peel® – Vitalizing Scalp Tonic 150ml

Green Peel® – Vitalizing Scalp Tonic 150ml

3,000.00 ден

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Го витализира и енергизира скалпот и косата. Ја поддржува регенерацијата на скалпот. Помага за ревитализација на оштетената, под стрес коса и создава волумен. Го зајакнува скалпот, а со тоа и косата. Дава нов сјај на досадната коса и полесно чешлање. Спречува седа коса.

 

Активни супстанци

  • Хијалуронска киселина: ја врзува влагата, ја подобрува еластичноста.
  • Екстракт од просо: зајакнување на косата.
  • Agreynist®: заштита на пигментот на косата.
  • Биотин: негува.
  • Hair Luster Karkade: ја подобрува чешланоста и сјајот на косата
  • Рузмарин: антиоксидативен и навлажнувачки ефект.

 

Состав

  • Aqua (Water), Alcohol Denat., Propylene Glycol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Glycerin, Panthenol, Oryza Sativa Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Saccharomyces Ferment Lysate Filtrate, Ononis Spinosa Root Extract, Avena Strigosa Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Panicum Miliaceum (Millet) Seed Extract, Biotin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance).

Начин на употреба

  • Нанесете на сува или влажна коса најмалку еднаш дневно.Нанесете директно на скалпот користејќи го врвот за дозирање и рамномерно масирајте.Оставете кратко да се исуши или фенирајте.Потоа исчешлајте ја косата и стилизирајте како и обично.Може да се користи и преку ноќ, минимално време за контакт 8 часа.Не плакнете.За оптимални резултати, користете најмалку шест месеци.Само за надворешна употреба.