,

Green Peel® – Pure Skin Cleansing Foam (100 ml)

Цена

2,000.00 ден

2 на залиха

2 на залиха

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Pure Skin Cleansing Foam (100 ml) Темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од нормална, комбинирана и мрсна кожа. Пената ја остава кожата совршено чиста, давајќи чувство на свежина. Одлична почетна подготовка за последователниот третман за нега на кожата. Високо активни состојки. Без парабени. Ја освежува кожата PH-неутрален. Тип на кожа
  • За нормална и комбинирана кожа
Активни супстанци
  • Бамбус: штедлив, антивоспалителен ефект
  • Пантенол: хидрира, смирува
  • Бела вода лилјан: смирено и антиоксидантно дејство
Состав
  • Aqua (Water), Sodium C12-18 Alkyl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Parfum (Fragrance), Cocamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Panthenol, Bambusa Vulgaris Extract, Nymphaea Alba Root Extract, Phenoxyethanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Benzoic Acid, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Alcohol, Limonene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Sodium Sulfate, Sodium Chloride, Dehydroacetic Acid, CI 19140 (FD&C Yellow No.5), CI 42090 (FD&C Blue No.1)
  Начин на употреба
  • Во рацете измешајте мало количество пена со вода и масажа во кружно движење на претходно намокрено лице. Избегнувајте ја областа на очите и добро испланете со вода.