Image Alt

Shop

  /    /  Essential, Green Peel  /  Green Peel® – Soft Foam Cleanser (120ml)

Green Peel® – Soft Foam Cleanser (120ml)

1,400.00 ден

Нежен како млеко за чистење, ефикасен како гел, без чувство на затегнување. Не ги иритира очите, темелно ја отстранува шминката и нечистотијата на кожата. Содржи супстанци кои ја хидрираат кожата во текот на чистењето оставајќи ја мека и нежна.

1 на залиха

Категории: ,

Опис

Dr. Med. Christine Schrammek Soft Foam Cleanser (120 ml)

Пена која е нежна како млеко за чистење, ефикасен како гел, без чувство на затегнување. Не ги иритира очите, темелно ја отстранува шминката и нечистотијата на кожата. Содржи супстанци кои ја хидрираат кожата во текот на чистењето оставајќи ја мека и нежна.

Тип на кожа

  • За секаков тип на кожа

 

Активни супстанци

  • Тего® Природен бег: хидрира
  • Инозитол: ја задржува водата, хидратира
  • Алантоин: ги регенерира клетките, ја прави кожата мазна

Состав

  • Aqua (Water), Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Sodium Cocoyl Glutamate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Pentylene Glycol, Parfum (Fragrance), Tetrasodium Glutamate Diacetate, Inositol, Betaine, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol, Citric Acid

 

Начин на употреба

Наутро и навечер, исцедете пена oд пумпата на дланката на раката и нанесувајте со кружни движења на лицето, вратот и деколте. Исплакнете темелно со млака вода.